Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cildimiz koruyucu kalkanımız ve dış görünüşümüzün önemli bir parçasıdır, Vücudumuz ve yüzümüzün tamamı düşünüldüğünde derimiz en büyük organımızdır. Cildimizin sağlıklı ve bakımlı olması kendimizi iyi hissettirir motivasyonumuza katkıda bulunur.

Cildimizin gündelik hayatımızda dış etkenlere yoğun ve sürekli şekilde maruz kalır. Bunların en başında güneş ve rüzgâr, toz gibi olumsuz çevre koşullarıdır. Ayrıca uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, alkol- sigara, makyaj gibi etkenlerle de yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise yaşam boyunca devam eder. Bununla beraber, zamanın ve olumsuz faktörlerin cildinizde yaptığı tahribatı yumuşatmak ve engellemek elinizdedir!

Cildinizi güzelleştirmek için yapabileceğiniz çok şey var. Bu yöntemler cildinizi doğru tanımlamaktan başlayan ve cildin ihtiyaçlarına yönelik bakım ve uygulamaları içeren bir süreci kapsıyor. Uzman kadroların size önerip titizlikle uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanızın garantisidir.

Belli aralıklarla yapılan cildinize uygun peeling ve maskeler de cildinizin ölü derilerden temizlenmesine, tazelik ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olacaktır.

 

Cilt bakımının aşamaları nelerdir?

-Cilt önce cilt tipine uygun temizleyicilerle mekanik kirlerden arındırılır.

-Cildin ölü tabakası peeling ile temizlenir, böylece ölü tabaka ciltten uzaklaştırılmış olur.

-Cilde buhar verilir,

-Yumuşamış ve gözenekleri açılmış olan cilde mekanik bir vakum cihazı uygulanıp, siyah komedonlar ciltten uzaklaştırılır,

-Yoğun nemlendirici serumla cildin nem dengesi yeniden sağlanır ve rahatlatıcı yüz masajı yapılır,

-Cilde uygun vitamin, kollejen ve elastinden zengin maddeleri ihtiva edilen maske sürülüp 15-20 dk ciltte bekletilerek çok yoğun bakım yapılır.

-En son aşama olarak da tekrar nemlendirilip, göz bakımı yapılıp cilt bakımınız bitirilir.

-Cilt bakımından sonra cilde el temasında bulunulmamalı ve 24 saat mümkünse makyaj yapılmamalıdır. Güneşe çıkılması gerekiyorsa mutlaka uygun koruma faktörlü güneş koruyucusu uygulanarak çıkılmalıdır.