Kavitasyon

Ultra-Kavitasyon

Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Ultra-Kavitasyon da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ultra-Kavitasyon nedir?

Ultra-Kavitasyon cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

 

Ultra-Kavitasyon’un avantajları

Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.

 

Ultra-Kavitasyon’un farkı nedir?

Ultra-Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlenebilir.

 

Ultra-Kavitasyon her kişiye uygulanır mı?

-Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında,

-Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,

-Amaçlanan uygulama bölgesinde yara bulunan kişilerde,

-Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,

-Hamilelerde,

-Kadınlarda adet dönemlerinde ultra-kavitasyon uygulaması yapılamıyor.

 

Seans sayısı

Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 8 – 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.

 

Seans süreleri ve seans aralıkları

Ultra-Kavitasyon ortalama seans süresi 20dk ile 40dk arasındadır. Haftada 1 seans uygulanır.

 

Ultra-Kavitasyon öncesi uyarılar

Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 1 – 2 gün öncesinde günde en az 2-2,5 litre su içilmelidir.

 

Ultra-Kavitasyon sonrası uyarılar

Tedavi sürecinde (ortalama 3 ay) yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve tedavinin başarısını artırmaktadır.