Masaj Çeşitleri

Masaj Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Masajın bir keyif ve lüks olmadığını belirterek başlamak daha doğru olacaktır.  Masaj üç bin yıl önce ilk olarak Çinliler tarafından bazı hastalıkların tedavisi için uygulanmaya başlanmıştır.  Geçmişten günümüze, ağrıları dindirmek, kasları gevşetmek amacıyla yapılan masaj, destekleyici olmasının yanı sıra tek başına bir tedavi yöntemi olarak da uygulanmaktadır.

Sinir sistemleri, kas sistemleri ve kan dolaşımı üzerinde düzenleyici etkisi olan masaj, vücuda el veya özel araçlar yardımıyla uygulanır. Tedavi maksatlı yapılan masajda belli bir sistemin ve tekniğin kullanılması gerektiği, bilinçsizce yapılan uygulamanın ciddi sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

İstanbul Estetik sizlere, bu alanda uzman, farklı masaj alternatifleriyle, ihtiyacınız olan gevşeme ve rahatlama fırsatını sunuyor. Hem bedensel hem de ruhsal olarak rahatlamak istiyorum diyorsanız, egzotik yağ kokularıyla, mistik bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Yapmanız gereken tek şey merkezimize gelmek ve kendinizi uzman ellerine bırakmak.

 

Masaj Çeşitleri

Sıcak Taş Terapisi

Sıcak taş terapisi ısıtılmış taşlar kullanılarak bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir. Masaj ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanarak yapılır. Volkanik taşlarla yapılan bakımlar vücudumuzda özel bir teknik uygulanarak yapılır. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisi yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

 

Aroma Terapi Masajı

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlanırının, kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene masaj ile uygulanmasına dayalı bir yöntemdir. Bu masajda dikkat edilen temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşek ve dinlendirici bir özeliğe sahip bir masaj çeşididir.

 

Manuel Lenf Drenaj Masajı

Sempatik sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltır, ödem ve şişlikleri giderir, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

 

Reflexoloji Masajı

Uzakdoğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır, ayaklara uygulanan özel masaj hareketleri ile vücudun belli, bölgelerinde bloke olmuş enerji çözerek bedenin kendi kendini iyileştirme gücünü harekete geçirmesini sağlar.

 

Baş ve Boyun Masajı

Bu masaj zihni dinlendirir ve rahatlatır, baş ve kas ağrısı gibi fiziksel sıkıntılarımızı çözmemize yardımcı olur.

 

Relax Masaj (Relaxation)

Strese ve adale ağrılarına karşı etkili olan relax masajı vücutta rahatlama hissi yaratırken, masaj sırasında uygulanan teknikler bedene ve ruha zindelik kazandırmaktadır.

 

İsveç Masajı

Güne zinde başlamak, yorgunluk ve stresten arınmak amacıyla yapılan genel dinlenme ve gevşeme amacıyla kullanılan masaj türüdür. Batı tekniği ile yapılan ve genellikle masaj yağları kullanılarak yapılan bir masaj olup nadir durumlarda tercih halinde kayganlaştırıcı kullanılmadan da yapılabilen bir masajdır.

 

Anti Selülit Masajı

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlayan bir masaj yöntemidir.

 

Medikal Sırt Masajı (Back Massage)

Kasları gevşeterek gerginliği azaltır, ağrı ve tutulmaları engeller.

 

Medikal Masaj (Medical Massage)

Kronik ağrılar ve yorgunluk için kullanılan medikal masaj, kas ve hareket sistemine etki ederek birçok sağlık probleminin tedavisine destek olur.

 

Bali Masajı

Acupressure ve ayuverdik teknikleri kullanılarak uygulanan bali masajı, bütünsel sıhhat için tercih edilmektedir. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlar ile birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.