Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti kimlere yapılabilir?
18 yaşından itibaren tüm hastalar burun estetiği yapılabilir. Her yaşta cerrahi farklılıklar olmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Öncesinde Ne Yapılmalıdır?
Öncelikle hasta dinlenir, şikâyetleri not edilir ve sonrasında estetik açısından beklentisi ortaya konur. Hasta beklentisi ile doktorun görüşleri değerlendirilir ve yer yüze, kişiye, yaşa göre değişen burun tipi belirlenir

Burun Estetiği (Rinoplasti)’de Muayenenin Önemi Var Mıdır?
Burnumuz vücudumuzun ihtiyacı olan havanın çoğunun karşılandığı yer olduğu için rinoplasti ameliyatlarında esas hedef burun fonksiyonlarını (nefes alma, nemlendirme…)koruyarak estetik bir görüntü elde etmektir. Dolayısı ile burun içinin endoskopik muayenesi ve problem varsa ameliyatta onun düzeltilmesi gerekir. Daha sonra burun şekil bozukluğunun değerlendirilmesi yapılır.

Burundaki Şekil Bozuklukları Nelerdir?
Burun ucu geniş, düşük eğri, ince, asimetrik olabilir. Burun sırtında kemer veya çökmeler olur. Burun kanatları geniş, burun delikleri büyük veya asimetrik olabilir. Burun projeksiyonu (yüksekliği) fazla olabilir. Burun kemiklerinde genişlemeler olabilir. İdeal burun açılarında sapmalar olabilir.

Burun Şeklinin Analizi Nasıl Yapılır?
Öncelikle fotoğraflar çekildikten sonra şekil bozukluğunun sebepleri belirlenir. İdeal burun açıları hastanın beklentisine göre tekrar tasarlanır hasta ile konuşulur ve istediği ideal burun için karar verilir.

Burun Estetiği (Rinoplati) Ameliyat Nasıl Yapılır?
Genel anestezi altında yapılan 1-2 saat arasında suren bir ameliyattır. Öncelikle nefes alması sağlandıktan sonra şekli düzeltilir. Hipotansif anestezi altında minimal invazif cerrahi yapılarak atravnmatik çalışılarak en az şişlik ve ekimoz (morluk) oluşması sağlanır. Burun içine kalıcı tampon kullanılmaz. Dış kısmına bir hafta kalacak şekilde metal bir altı konur. Hastanede bir gün hastamızı misafir ederiz.

Ağrı Olur mu?
Ağrı kontrolü yapıldığı için rahatsız olan hasta olmamaktadır.

Ameliyat Sonrasında Sizleri Neler Bekliyor?
Bir gün hastanede yattığınız sürece gerekli takibiniz yapılacak ve tedaviniz uygulanacaktır. Evdeki süreçte ilk hafta arar ara burunda tıkanmalar olacaktır. Kişinin cilt ve burun yapısına göre bazen birkaç gün suren gözaltında morluklar olur. Burun ucuna 3-4 adet alınması gereken dikiş vardır onlar alçı ile beraber 1. Hafta alınır. Burun içindeki dikişler kendiliğinden eriyen olduğu için alınmamaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk bir ay burun darbelerden korunmalı, ağır olmamak kaydı ile bir ay sonra gözlük takılabilir. İlk üç ay güneşten korunmak için güneş kremi gerekir. İlk ay ağır egzersiz yapılamaz.

Burun Ne Zaman Şekil Alır?
Cilt yapısına göre 1 ay ile 1 yıl arasında burnun tam şekil alması olur.

*Daha ayrıntılı bilgiler için uzman doktorlarımıza başvurabilirsiniz