Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Fraksiyonel Lazer

Cilt lekeleri güneş duyarlılığı nedeniyle geliştiği için tedavisinin kış aylarında yapılması en doğru seçim olacaktır. Lekenin derinliği ve süresine göre uygun tedavi seçilerek lekeler bu mevsimler de tedavi edilir. Kış aylarında lekeler tedavi edildikten sonra yaz aylarında uygun korunma ile tekrar koyulaşması engellenebilir. Lekenin tedavi şekli ve koruma programı uzman dermatologlar tarafından planlanarak uygulanır.

CO2 Lazer
CO2 lazer tedavisi güvenli, kontrol edilebilir doku ablasyonu için bir metotdur. Bu lazerin dalga boyu, suda CO2 lazer ışınımına nazaran 13 kat hızlı absorbe edilebilir durumdadır. Dokudaki suyun çok hızlı buharlaşmasını/ablasyonunu sağladığı için hasar ciltte devamlı kalmamakta ve nonspesifik ısı hasarı olusturmamaktadır.

Derinin üst tabakasının yani epidermisin kontrollü bir şekilde soyulmasını, yaşlanmış, hasarlanmış deri yüzeyinin yeni ve pürüzsüz bir cilde bırakılmasını sağlar. Tüm yüz kırışıklıkları cilt yenileme işlemi ile tedavi edilebilmekle beraber, özellikle güneş hasarının dudak ve göz etrafında oluşturduğu kırışıklıklarda en iyi tedavi şekillerinden biri olarak bilinir. Sivilce izleri, ameliyat ve travma sonrası oluşan izler tedavi edilebilir. Yüz ve vücuttaki birçok iyi huylu yaşlılık belirtileri de kolaylıkla tedavi edilebilir. Uygulama sonrasında ciltte bir kızarıklık ve kabuklanma görülebilir, sonrasında güneş koruyucu kullanılması önerilmektedir.

Fraksiyonel Lazer
Cildin hem üst tabakasına(epidermis) hem de alt tabakasına(dermis) etki eden sistemlerdir. Fraksiyonel lazerde bir CO2 lazerdir. Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açma işlemi meydana gelir, hem epidermisi hem de dermisi tedavi etme olanağı ortaya çıkmaktadır. Bu mikrokanalların çevresindeki dokular sağlam kaldığından ve termal hasar olmadığından hızlı bir şekilde iyileşme meydana gelir. Oluşturulan bu çok küçük yaralar vücudun başka bölgelerinde oluşmuş yaralar gibi kasılarak iyileşir ve cildin en üst tabakasında toparlanma, sıkılaşma, kırışıklıkları giderilmesi, sivilce izlerinin azaltılması sağlanılır. Fraksiyonel lazerler 1,3cm2‘lik bir alanda mikron çapında 169 adet lazer ışınını aynı anda atabilen cihazlardır. İşlem sonrası bir yıl boyunca kollajen liflerin yeniden oluşması ve yapılanması devam etmektedir.

Uygulama anestezi gerektirmeyen, ağrısız bir işlemdir, hafif bir yanma hissi verebilir, bu his epilasyondan çok daha az olmaktadır. Sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşur. Hassasiyet aynı gün içerisinde tamamen geçer. Kızarıklık uygulamanın ardından başlar ve 24–48 saat içinde kaybolur. 48 saatin sonunda da çok hafif bir kabuklanma meydana gelebilir. Kabuklanma yaklaşık 4. günde geçecektir.
Probleme göre tedavi 3 – 6 seans üç dört hafta aralıklarla tekrarlanabilir.

Sivilce İzlerinin Lazer İle Tedavisi
Sivilcelerden kalan izler, ameliyatsız olarak en aza indirilebilir. Fraksiyonel lazer ile ortalama 3-6 seans içerisinde büyük oranda izler azalacaktır. Uygulama sonrası downtime yani kızarıklık döneminin oldukça kısa olması, hastaların kolaylıkla günlük yaşamlarına dönmelerini sağlar. Fraksiyonel lazer haricinde CO2 lazer ile de, kızarıklık dönemi daha fazla olacak şekilde ablatif bir soyma işlemide yapılabilmektedir.

Ameliyat İzleri, Keloid, Yanık İzlerinin Lazer ile Tedavisi
Tıpta izleri tamamen geçirebilecek bir yöntem yoktur. Ancak fraksiyonel lazer ile deriden kabarık izler yumuşatılabilir, deri seviyesine indirilebilir, kızarıklıkları düzeltilebilir, olgunlaşmış izler dahi daha iyi hale getirilebilmektedir. Yine yanığa bağlı meydana gelen sekellerin azaltılmasında, greftlerin yumuşatılmasında oldukça etkili olmaktadır.

Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Cildin daha iyi, canlı, parlak hale getirilmesi, kırışıklıkların tedavisinde fraksiyonel lazer oldukça etkili tedavi yöntemidir. Özellikle yüzeyel ve orta dereceli kırışıklıklar bu tedavi ile geçebilirken, derin kırışıklıklar hafifleyecektir. Gözeneklerin daralması, sıkılaşması meydana gelmektedir. 3-5 hafta aralarla 3-5 seans yapılması gerekmektedir.

El Gençleştirme
Fraksiyonel lazer ile düzenli uygulamalar sonucunda eldeki kırışıklıklarda düzelme meydana gelmektedir. CO2 lazer ilede bu bölgedeki koyu renkli lezyonlarda giderilebilmektedir.

Lazerle Ben (Nevus) Tedavisi
Ben yani nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, CO2lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir.

Lazerle Leke Tedavisi
Leke tedavisi zaman alan bir tedavidir. Lekenin türü oldukça önemlidir. Güneş lekeleri tetikleyen bir durumdur.CO2Lazer ile güneş lekeleri, melasma, gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri tedavi edilebilmektedir

Yaşlılık Lezyonlarının Tedavisi
CO2 lazer ile senil keratoz, hiperkeratoz, papillom gibi senil lezyonlar tedavi edilebilmektedir.

Lazerle Çatlak Tedavisi
Çatlaklar (stria) cilt ve ciltaltı dokunun yırtğı yani bir çeşit izidir. İzler gibi çatlağında tam olarak bir tedavisi yoktur, ancak fraksiyonel lazer ile çatlakların belirginliği 5-6 seans süresinde azaltılabilir.