Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

İple Ameliyatsız Yüz Germe

İple Amelyatsız Yüz Germe ve Gençleştirme (Örümcek Ağı)
Son zamanlarda televizyonda, dergilerde ve internette popüler bir şekilde anlatılan ve “Örümcek ağı yöntemi” denilen yöntem,Aynı zamanda “PDO (polydioxanone)” “Ultra V lift”, “D lift” Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos İp Lifti, olarak da bilinir.
Bazı hekimlerin bu yöntemi “Örümcek ağı yöntemi” şeklinde adlandırması nedeni ile bize gelen sorular da hep bu yönde ve bu isimle olmaktadır. Kısaca bu yöntemi anlatacak olursak;

Örümcek ağı estetiği veya yöntemi nedir?
Cildimiz, yüzümüz, boynumuz, kaşlarımız, vücudumuz yılların geçmesi ile sarkma, kırışıklık, gevşeklik gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Yaşlanma ile beraber cildimizde su kaybı oluşurken, kollajen ve elastin lifler azalmakta, ciltteki gerginlik seviyesi düşmektedir. Zamanla cildimiz mat gözükmeye başlayarak, parlaklığını yitirir. Bahsettiğimiz Ultra V lift yani Örümcek ağı yönteminde PDO adı verilen polidioksan isimli ip, cilt altına yerleştiriliyor, kollajen ve elastin üretimini artırıyor, cilde eski gerginliği kazandırılmış oluyor. Kısacası bu işlem ameliyatsız bir yüz germe ve gençleştirme işlemidir ve yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

Kimlere Uygunalabilir?
Hem erkeklere hem de kadınlarauygulanabilen iple germe işlemi genellikle 30 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir..

Etkisini nasıl gösteriyor?
Cilde uygulanan ipler ciltte kollajen üretimini artırarak yapıştırma etkisini sağlıyor. Bu etki ile sarkan cilt toplanmış ve gerginleşmiş oluyor. Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği, aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.

Uygulama nasıl gerçekleşiyor?
Bu uygulama anestezik kremler veya lokal anestezi kullanarak yapılabiliyor. Ortalama 20-30 dakika süren işlem sonucunda,İplikler yerleştirildikten sonra hissedilmemektedir ve çok ince olduklarından cilt yüzeyine dışarıdan bakıldığında gözle görülmezler. İşlem sonrası kişi hemen günlük hayatına dönebilir.

Etkisi Ne zaman başlar?
2-4 hafta içinde başlar, 2 -3 ay içinde çok daha fazla belirginleşir.Hemen görülen olağan dışı toparlanma etkisi biraz da ödeme bağlıdır.

Kalıcılığı Ne kadardır?
Kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kayboluyor.  İplikler erise bile etrafında oluşan kollajen dokusu hemen erimeyecek, varlıkları uzunca bir süre devam edecektir. Kalıcılığı ortalama 1- 2 yıldır. Gerekirse ilaveler her zaman yapılabilir. Diğer tedavilerle de kombinasyonlar da mümkündür.

Uygulamanın avantajları:
– Cerrahi müdahale olmadan basit ve güvenle uygulanabilen bir işlem
–  Lokal anestezi altında uygulanır
– Anında iyileşme sağlar
– Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması
– Ağrısız
– Tedavi sonrasında normal hayata geri dönüş
– Hemen makyaj kullanmanız mümkün
–  Kollajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder
–  İnce kırışıklıkları giderir
–  Herhangi bir İz kalmaz
– İstenildiği takdirde uygulama her zaman tekrarlanabilir
– Hiçbir yan etkisi yoktur

Uygulama alanları;
Yüz ve boyun sarkmalarında,
Dudak üstü ve tüm  kırışıklıklarda,
Kol, iç bacak, karın sarkmalarında
Alın,
Burun
Yanaklar,
Çene hatları sarkmaları
Spesifik ince çizgilerde,
Kaş arasında,
Kaş kaldırmada,
Hiçbir yan etkisi yoktur…