Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Karın Germe

Aşırı kilo verme, ani kilo alış verişi ve doğal yaşlanma ile birlikte karın bölgesinde sarkmalar olur. Hem görüntü hem de fonksiyonel olarak problemlere neden olduğu için her yıl çok sayıda insan ameliyat olmaktadır.

Ne zaman ameliyat düşünülmektedir?
-Ciddi şekilde kilo kaybı sonrası vücutta sarkmalar olduysa,
-Cilt katlantılarına bağlı pişik olması, enfeksiyon gelişmesi,
-Sarkmalara bağlı istediğiniz kıyafetleri giyemiyorsanız,
Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş, sarkmış ve karın kasları zayıflamış bayanlarda daha yaygın olarak görülmektedir.

Ameliyat Öncesi hazırlıklar nelerdir?
Sigara içiyorsanız ameliyattan 4 hafta önce bırakmanız yara iyileşmesini hızlandırır ve daha az izle iyileşmesini sağlar.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?
Abdominoplasti orta ve alt karın bölgesinde mevcut, fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.Bir şişmanlık tedavisi değildir.
Kişiler bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermelidirler.
Bu ameliyat ile şişman göbek ve karın görünümü dramatik bir şekilde düzelir; ancak ameliyata bağlı iz kalıcıdır.
Abdominoplasti, vücut kontürü düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction vb) yönelik ameliyatlar veya diğer bazı ameliyatlarla ( rahim, yumurtalık ameliyatları vb) beraber de yapılabilir.

Ameliyat nasıl yapılır?
Genel anestezi altında yapılır.
Sıklıkla bir kalçadan karşı kalçaya uzanan, ancak mayo içine gizlenebilen bir kesi hattı ve göbek çevresine yuvarlak ikinci bir kesi yapılması gerekir.
Ameliyat sırasında karın derisi, kasıklardan itibaren kaburga kemikleri hizasına kadar altındaki kaslardan serbestleştirilir.
Karın kaslarında bir zayıflık veya fıtık varsa, burası takviye edilir, fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır.
Daha sonra estetik dikiş ile kapatılır.

Ameliyat Sonrası Neler Yapılır?
Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz.
Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir.
Tamamen yok olmamasına rağmen iz bu bikini altına dahi kolayca saklanabilir.

Karın germe ameliyatının Riskleri Nelerdir?
Her yıl yüzlerce abdominoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Vücut konturu düzeltme konusunda da uzmanlaşmış bir plastik cerrah tarafından bu ameliyat yapıldığı takdirde sonuç genellikle tatmin edicidir. Her cerrahi işlemin belli miktarda riski mevcuttur ve önemli olan sizin abdominoplasti ile ilgili olanları anlamanızdır. Kişinin cerrahi işlemi kabul etmesinde ameliyatın risk ve faydalarının karşılaştırılması esastır. Pek çok kadın ya da erkek aşağıdaki komplikasyonlar ile karşılaşmasa bile, siz, plastik cerrahınızla riskleri, muhtemel komplikasyonları ve sonuçlarını, anladığınıza emin olana kadar tartışın. İyi ameliyat öncesi inceleme ve değerlendirme, uygun hastane şartlarında plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen bu ameliyatın enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonları nadirdir. Enfeksiyon antibiyotik ve abse oluşmuşsa apsenin boşaltılması ile tedavi edilir fakat hastanede yatma süresini uzatabilir. Yara iyileşmesinde gecikme veya kötü yara iyileşmesi görülebilir ve yara iziyle sonuçlanabilir. Bu şartlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir. Sigara içenlerde cilt kaybı ve yara iyileşmesinde komplikasyonlara daha sık rastlanır.