Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Kaş Ekimi

Kaş Dökülmesi
Nedeni tam olarak ortaya çıkarılamamış olan Kaş Dökülmesi her insanda farklı nedenlerle görülebilmektedir. Fakat yapılan analizlerde daha çok, kaşlara şekil vermek amacıyla yapılan ya da yaptırılan kaş alımlarında ki hatalar öne çıkmaktadır. Özellikle bu konuda tecrübesi olmayan insanlara yaptırılan kaş alımları, kaş kökünde zedelenmelere neden olarak, kaş küsmesi dediğimiz sorunla ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında hastalıklara bağlı olarak da sorunlar yaşanabilmektedir. Guatr, Saçkıran gibi hastalıkların bu hastalıklar arasında olduğu yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya çıkmıştır.

Kaş Ekimi Nedir?
Kaş ekimi değişik ihtiyaçlara ve nedenlere yönelik kaş dizaynı yaptırmak isteyenlere, Fue yöntemi kullanılarak, vücudun herhangi bir yerindeki kıl kökünün alınıp ihtiyaç duyulan kaş alanına nakledilmesidir.

Kaş Ekimi Kimler İçin Uygulanabilir?
Genetik olarak seyrek kaşlı, kaşında çizgisel ve bölgesel kusuru kalan, kozmetik ürünler kullanmadan natürel kaş görüntüsüne erişmek isteyenler kaş ekimi yaptırabilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?
Hastane ortamında ameliyathane şartlarında işlem gerçekleştirilir. FUE tekniği kullanılarak alınan kökler tek tek ayrılır ve kaş dökülmesi olan bölgeye her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır. Lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır ve işlem süresi maksimum 1-2 saattir. Ense bölgesinde var olan saçlar yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklindeki alan traş edilerek mikro motor yardımı ile çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri alınır. Kıl köklerinin alındığı alan çok küçük olduğu için bu bölgede herhangi bir belirti kalmamaktadır. Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft alınabilir. Ekim işlemi kaş bölgesinde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni her kişide çok değişkendir. Burna yakın kısımda daha bir dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 derece açı olacak şekilde çıkmaya başlar. Bunun pratikteki önemi ekim esnasında ortaya çıkmaktadır. Ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalıdır. Çünkü kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. En ufak bir ihmalde hastaları çok rahatsız edecek sonuçlar görülebilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge, ense kısmıdır. Koldaki ince tüylerden ya da koltuk altı ile genital bölgeden de alınabilir ancak bizim deneyimlerimiz en iyi sonuçların ense kısmından alınması yönünde olmuştur.

Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
1) Kaş ekimi operasyonu öncesi iki gün kaş bölgesinin korunması gerekir, tahriş ve zedeleme yapabilecek herhangi bir hareketten kaçınılmalıdır.
2) Kaş ekimi işlemi sonrası 3-4 gün kızarıklık gözlemlenmesi doğaldır, bu kızarıklık sonradan kabuklaşmaya ve 1 hafta sonra ise pembeleşerek iyileşme sürecine geçiş yapar.
3) İşlem sonrası ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. 2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir.
4) Kaş ekimi sonrasında kabuklaşmayı engellemek için verilen kremleri sürmeyi ihmal etmeyiniz.
5) Değişik bir alandan(saç köklerinden) edinilen uzamaya eğilimli donör (kıl kökleri), kaş ekimi işlemi için kullanıldığından, kaşların uzaması son derece doğaldır. Bu sebeple periyodik olarak kaşların kısaltılması gerekir. Ortalama 8-12 ay sonrası ekilen kıl kökleri yeni bölgelerine adapte olacağından kaşların uzama süresi azalacaktır.