Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon nedir?
Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin lazer ışığı kullanılarak kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmasıdır. Lazer ışığı cilde zarar vermeden kıl köklerini kalıcı şekilde yok eder.

Lazer ışını ne demektir?
Lazer, ışığın çok özel bir çeşididir. Bilim adamları bu ışına şaşılacak çok sayıda kullanma yeri bulmuştur. Lazer ışınının yapısı onun uzak mesafelere gittiği halde azalmadan, çok büyük enerji taşıyıcısı olarak kullanılmasına yol açmıştır, dalga boyuna göre enerjisi değişir.

Lazer epilasyonda kıl hangi mekanizmayla yok edilir?

Uygulama esnasında kullanılan ve kıl üzerine gönderilen Lazer ışınının enerjisi kıl follikülündeki melanin pigmenti tarafından emilir ve ısı açığa çıkar. Açığa çıkan ısı enerjisi kıl kökünü tahrip ederek ortadan kaldırır.

Kılın yapısı nasıldır?

Kılın deri üzerinde gözle görülen kısmına kılın gövdesi, deri içinde bulunan büyümesi ve gelişiminden sorumlu kısmına ise kıl kökü adı verilir. Kılın gövdesi ve köküne her ikisine birden kıl follikülü adı verilir. Kıl follikülünün gelişimi 3 evrede tamamlar; büyüme-dinlenme ve dökülme evreleridir. Lazer epilasyon, büyüme evresindeki kıl follikülünün köküne en etkindir, kıl kökünün ortadan kaldırılması kılı tamamen yok eder.

Lazer epilasyon için kullanılan lazer ışınının dalga boyu nedir?
Lazer epilasyon için çeşitli lazer cihazları kullanılmaktadır: Alexandrite lazer, Nd Yag lazer ve Diode lazerler en yaygın kullanılanlarıdır. Alexandrite lazerlerin dalga boyu 755 nanometre (nm), Nd Yag lazerlerin 1064 nm ve diode lazerlerin 810 nm’ dir.

Vücudumuzdaki hangi bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir?
Lazer epilasyon pratik olarak göz çevresi dışında her bölgeye uygulanabilir. Kadınlarda sık uygulanan bölgeler; bacak, kol, koltuk altı, bıyık-yüz, bikini bölgesi ve genital bölgedir. En iyi sonuçlar bacak, koltukaltı, bikini ve genital bölgede alınmaktadır. Erkeklerde ise; daha çok uygulanan bölgeler sırt, göğüs, ense, boyun ve yüzün elmacık kemiğidir ( istenirse vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir)

Lazer epilasyon hangi yaşta yapılabilir?
16 yaşın üstündeki kişilere uygulanmalıdır. 16 yaş altında kıl gelişimi tamamlanmadığı için önerilmez.

Hangi tip lazer epilasyon tercih edilmelidir? Neden?
Epilasyon amacı ile kullanılan birçok lazer tipi mevcuttur ( Alexandrite, Diod, Nd Yag) . Alexandrite lazerler koyu renk kılları en iyi gören lazerdir ve en çok tercih edilen cihazdır. Diode ve Ndyag lazerler ise koyu tenli ve bronz ciltlerde tercih edilmektedirler.

Alexandrite lazer nasıl uygulanır?
İşlem öncesinde tüylerin hepsinin yerinde olması gerekir. Bu nedenle ağda sonrası yapılması önerilmez. Kılların çıkmasının beklenmesi gerekir. 3-4 gün önceden jilet yapılmış veya tüy dökücü uygulanmış olarak gelebilir. Ancak ilk defa uygulama yapılacak hastalar kılın rengi ve kalınlığını görmek açısından biraz daha uzun bir şekilde gelmesi önerilir.

Buz lazer nedir?
Lazer epilasyon uygulamalarında acı her zaman var olmuş ancak Buz Lazer ile acı artık tarih olmuştur, Soprano diode lazer cihazları ile bu konforu sizde yaşayın.

Buz Lazer, adından da anlaşılacağı üzere çok daha hızlı ve bu sebeple çok daha acısız, Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyon artık masaj konforunda.Ütüleme lazer teknolojisini kullanan FDA onaylı Soprano cihazı ile kıl foliküllerine çok kısa süreyle enerji verip, soğumasının ardından tekrara enerji verip, kılların yavaş şekilde, cilde zarar vermeden epilasyon yapılmasını sağlar. İşte Soprano lazer cihazları bu soğutmayı otomatik şekilde yaptığından, acı duymanıza, cildinizde yanık oluşmanıza engel olur.Cilt yapısı herkeste farklı olduğundan, Soprano cihazları değişik ciltlere uyum sağlayacak şekilde programlanmıştır. Enerji gücü oldukça yüksek seviyededir. Saniyede 10 atım hızıyla, kendisinden otomatik soğutma yaparak, ağrısız, acısız, lekesiz ve yanıksız epilasyon yaptırma olanağı sunar. Soprano lazer teknolojisi artık epilasyon ağrısına son vermiştir. Geçmişte epilasyon sonrası çektiklerini anlatan kişiler, epilasyon yaptırmak isteyenlere de engel teşkil etmekteydi.

Hassas cildiniz güzelleşirken, acı çekmeyin.

Lazer epilasyon nerelerde yapılmalıdır?
Alexandrite lazer uygulamasının, sağlık bakanlığının ruhsatlı kurumlarında ve uzman kontrolünde yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı, güzellik salonlarında lazer epilasyon uygulamasını yasaklamıştır.

Yan etkisi var mıdır?
Lazer epilasyon uygulamasının kalıcı bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası ciltte çok hafif bir kızarıklık geçici olarak oluşabilir, kısa sürede ortadan kalkar, kalıcı iz bırakmaz.

Uygulama esnasında acı hissedilir mi?
Ağrının algılanması kişilere göre değişiklik gösterebilir. Uygulama esnasında çok hafif bir acı algılanabilir fakat cihazın soğutma sistemi olduğundan şiddeti düşüktür. İşlem öncesi bu hissi ortadan kaldıran kremler de isteğe bağlı olarak kullanılabilir.

Lazer epilasyon işlemi sonrası ne kullanılmalıdır?
İşlem sonrası uzmanınızın önereceği su bazlı bir nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.
Güneş gören bölgelere ( kol, yüz, bacak gibi) yapılan uygulamalardan sonra kişilere yüksek faktörlü güneş koruyucu da kullanması önerilir.

Lazer işleminden sonra tatile gidebilir miyim, denize girebilir miyim?
Tatilinizden en az 1 hafta önce lazer epilasyon uygulamasını yaptırmanız gereklidir. Ortalama
1 haftadan sonra yüksek koruma faktörlü güneş koruyucular kullanarak güneşe çıkabilirsiniz.
Lazer epilasyon sonrası 24 saat içinde sıcak suyla temastan kaçınılmalı, 1 hafta kese, peeling gibi tahriş eden uygulamalar yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon işlemi kimlere uygulanmaz?

Hamilelere ve epilepsi hastalarına uygulanmaz. Kanser hastaları ve immun sistemi etkileyebilecek ilaç kullananlar, enfeksiyonlar, çeşitli kalp rahatsızlıkları olanlar tedavi yönünden doktorlarına danışmalıdırlar.