Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Meme Toparlama (dikleştirme)

Estetik meme dikleştirme ameliyatı nedir? Kimler bu ameliyat için uygundur? Memeler değişik nedenlerle sarkık hale gelebilir ve meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve yerçekimi etkisine bağlı olarak, meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir.

Meme ne zaman sarkar?
-Hamilelik
-Emzirme
-Ani kilo alıp verme
-Yaşlılık
-Yerçekimi
-Genetik yatkınlık

Kimler bu cerrahiye adaydır?
Meme dikleştirme kişinin kendi zevki ve psikolojisi için yapılması gerekir. Başkalarının düşüncesinin yerine kendini iyi hissetmek isteyenler için idealdir.
Fiziksel olarak sağlıklı ve kilonuz stabil ise,
Memelerinizin sarkmasından, hacim kaybetmesinden ve sönüklüğünden mutsuz iseniz,
Göğüs uçlarınız çok genişlemiş ve aşağıda ise,
Bir göğüs diğerine göre daha aşağıda ve asimetrik ise,
Kendinizi iyi hissetmek için ameliyat olmanızı gerektirecek bir durum var demektir.

Nasıl yapılır?
Genel anestezi altında yapılan ameliyatta, cerrahi öncesi çizim yapılıp çıkarılacak meme cildi belirlenir ve ne kadar asılacağı hesaplanır. Fazla cilt çıkarıldıktan sonra meme şekillendirilir. Bu ameliyatta meme başı aşağı sarktığı için tekrar yukarıya taşınır. Meme başı etrafında ve aşağıya doğru ince bir çizgi şeklinde iz kalır. Meme dokusunun durumuna göre dikleştirme için ayrıca protez konabilir. İzsiz dikleştirme ameliyatı yoktur. İlk başta belirgin olan iz zamanla silikleşir.

Ameliyat sonrası nasıldır?
Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Pansuman ertesi gün açılır ve bir ay boyunca özel sutyen kullandırılır.Erken dönemde meme başında hissizlik olabilir. Bir hafta sonra normal hayata geçilir. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.