Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

+90 212 529 48 88 Bize ulaşabilirsiniz
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00 Çalışma saatlerimiz
info@istanbulestetik.com.tr Mail gönderebilirsiniz

Saç PRP’si

Saç dökülmesini engellemede en yeni yöntemlerden biri olarak kullanılan saç PRP’si zayıf saç tellerinin güçlenmesini sağlamaktadır. Tıp dünyasında devrim yaratan tedavi yöntemlerinden biri olan PRP ile deri tabakası iyileşmekte, yaralar ve izler yok olmakta, saç dökülmesi azalmakta ve saçlar güçlenmektedir.

PRP’de kullanılan temel yöntem kişinin kendi kanının ayrıştırılması ve saç köklerine yeniden enjekte edilmesidir. Bu şekilde kişinin saç dokusu yenilenmekte ve saçlar dökülme başlamadan önceki yapısına ve görünümüne kavuşmaktadır.

Uygulamanın aşamaları;
-Kişinin kanından 8 cc kadar örnek alınır.
-Alınan örnek santrifüruj ile beyaz kan ve kırmızı kan olarak ikiye ayrılır.
-İçinde akyuvar, trombosit ve pıhtılaşma hücreleri ihtiva eden kan, tekrar özel bir işleme tabi tutularak, saç derisine enjekte edilecek hale getirilir.
-İşleme hazır olan kan “napaj” denen özel bir yöntemle saç derisine enjekte edilir.
-PRP yönteminin amacı saç hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktır. Her bir seans yaklaşık 30 dakika sürmekte ve kişinin saç ve dokusuna göre seans sayısı değişebilmektedir.
-Ayda bir kere ve 3 ay boyunca gerçekleştirilen seanslardan sonra işlemi yılda bir kere tekrarlamak ya da ayda bir idame seanslarına gelmek en iyi sonuçların alınması için yeterli olmaktadır.
-Dökülmelerin yanı sıra PRP yöntemi saç ekimi operasyonu sonrasında da destek tedavi olarak tavsiye edilmektedir.

PRP sonrası
PRP işlemi sonrası kişide hiç bir şekilde günlük aktivitesini engelleyecek bir durum oluşmamaktadır. İşlem sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem sonrasında saç derisinde iz kalmaz ve herhangi bir ağrı veya sızı oluşmaz. Seans sonrası hastalar normal hayatlarına devam etmektedirler.